UIL


District 7-5A (I) Dist Year PF PA


John Tyler 2-0 3-2 187 135


West Mesquite 1-0 2-2 143 168


Mesquite Poteet 1-0 4-1 175 76


Sherman 1-1 2-4 135 129


McKinney North 1-1 4-2 165 186


Texas High 0-2 2-4 168 266


Wylie East 0-2 1-5 144 268


Thursday, Oct. 4


Mesquite Poteet 29, Sherman 13


Friday, Oct. 5


John Tyler 51, Wylie East 3


McKinney North 47, Texas High 44


(West Mesquite bye)


District 7-5A (II) Dist Year PF PA


Frisco Reedy 4-0 6-0 248 99


Lovejoy 3-0 4-0 220 71


Frisco 3-1 3-3 217 197


Lake Dallas 2-1 4-1 191 163


Denison 2-2 3-3 231 199


Denton Braswell 1-2 1-4 110 154


Frisco Memorial 1-3 1-5 67 301


Princeton 0-3 1-4 137 156


Lebanon Trail 0-4 1-5 130 245


Thursday, Oct. 4


Frisco Reedy 42, Frisco Memorial 6


Lovejoy 56, Frisco Lebanon Trail 15


Friday, Oct. 5


Lake Dallas 52, Denison 35


Frisco High 47, Princeton 34


(Denton Braswell bye)


District 4-4A (I) Dist Year PF PA


Mineral Wells 0-0 5-0 180 83


Springtown 0-0 4-1 207 84


WF Hirschi 0-0 4-1 187 88


Burkburnett 0-0 3-2 180 168


Decatur 0-0 1-4 132 271


Gainesville 0-0 1-4 137 178


Thursday, Oct. 4


Mineral Wells 38, Gonzales 21


Friday, Oct. 5


(Gainesville, Springtown, Hirschi, Burkburnett, Decatur bye)


District 7-4A (I) Dist Year PF PA


Celina 2-0 4-1 215 67


Paris 2-0 4-1 134 83


Argyle 1-0 5-0 316 96


Anna 1-1 4-2 133 145


Melissa 0-1 3-2 176 155


Sanger 0-2 0-6 37 301


North Lamar 0-2 0-6 52 241


Friday, Oct. 5


Celina 45, North Lamar 0


Paris 27, Anna 0


Argyle 75, Sanger 6


(Melissa bye)


District 4-3A (I) Dist Year PF PA


Brock 2-0 5-1 167 78


Boyd 1-0 3-2 145 110


Pilot Point 1-1 4-2 158 108


Whitesboro 1-1 4-2 235 103


Paradise 1-1 4-2 188 152


Bowie 0-1 1-4 88 153


Ponder 0-2 2-4 119 159


Friday, Oct. 5


Brock 31, Bowie 13


Pilot Point 28, Whitesboro 25


Paradise 38, Ponder 27


(Boyd bye)


District 5-3A (I) Dist Year PF PA


Van Alstyne 2-0 3-3 190 154


Bonham 1-0 4-1 227 129


Lone Oak 1-0 2-2 148 164


Pottsboro 1-1 3-3 153 128


Rains 1-1 3-2 88 112


Howe 0-2 3-3 133 176


Commerce 0-2 0-5 79 200


Friday, Oct. 5


Van Alstyne 41, Pottsboro 20


Rams 41, Howe 7


Lone Oak 52, Commerce 45


(Bonham bye)


District 5-3A (II) Dist Year PF PA


Gunter 2-0 6-0 204 24


Henrietta 2-0 4-2 142 129


Holliday 1-0 5-0 213 25


City View 1-1 3-3 115 151


Callisburg 0-1 1-4 104 150


S&S 0-2 0-6 62 226


Nocona 0-2 0-6 147 190


Friday, Oct. 5


Gunter 59, S&S 0


Henrietta 33, Nocona 27, 3 OT


Holliday 56, City View 0


(Callisburg bye)


District 9-3A (II) Dist Year PF PA


Cooper 2-0 4-1 157 140


Blue Ridge 1-0 3-2 113 84


Bells 1-0 2-3 130 142


Chisum 1-1 2-3 117 143


Leonard 1-1 1-4 72 165


Prairiland 0-2 1-5 136 199


Whitewright 0-2 0-5 68 203


Friday, Oct. 5


Blue Ridge 42, Whitewright 0


Leonard 28, Prairiland 26


Cooper 33, Chisum 8


(Bells bye)


District 5-2A (I) Dist Year PF PA


Celeste 0-0 6-0 252 76


Collinsville 0-0 4-1 174 69


Tom Bean 0-0 4-2 202 141


Trenton 0-0 3-3 143 152


Valley View 0-0 2-2 102 79


Friday, Oct. 5


Collinsville 36, Lindsay 7


Como-Pickton 54, Trenton 6


Tom Bean 58, Era 20


Celeste 28, Wolfe City 13


(Valley View bye)


District 6-2A (I) Dist Year PF PA


Rivercrest 0-0 5-0 204 65


Wolfe City 0-0 5-1 217 58


Honey Grove 0-0 4-2 158 97


Boles 0-0 3-2 110 97


C.omo-Pickton 0-0 2-2 107 57


Friday, Oct. 5


Honey Grove 44, Cumby 18


Como-Pickton 54, Trenton 6


Rivercrest 42, Big Sandy 36


Celeste 28, Wolfe City 13


Boles 33, Maud 13


District 9-2A (II) Dist Year PF PA


Muenster 1-0 5-1 207 107


Era 0-0 4-2 158 119


Cumby 0-0 2-4 142 215


Tioga 0-0 0-6 19 272


Campbell 0-1 0-5 22 191


Friday, Oct. 5


Alvord 69, Tioga 7


Honey Grove 44, Cumby 18


Tom Bean 58, Era 20


Childress 42, Muenster 17


Campbell at Irving Highlands


District 9-1A (I) Dist Year PF PA


Saint Jo 0-0 5-0 318 135


Savoy 0-0 3-1 247 168


Perrin-Whitt 0-0 3-2 113 113


Newcastle 0-0 3-3 249 251


Bryson 0-0 2-4 189 307


Friday, Oct. 5


Savoy 69. Forestburg 20


Newcastle 70, May 49


Crowell 79, Bryson 31


(Perrin-Whitt, Saint Jo bye)


District 9-1A (II) Dist Year PF PA


Fannindel 0-0 2-2 269 216


Gold-Burg 0-0 1-5 159 245


Forestburg 0-0 0-6 106 369


Friday, Oct. 5


Savoy 69, Forestburg 20


Gold-Burg 41, Woodson 16


Fannindel 58, Tyler Willow Bend 6


TAPPS


District 1-IV Dist Year PF PA


Sacred Heart 0-0 2-2 67 99


FW Lake Country 0-0 2-3 137 127


FW Calvary 0-0 1-3 96 118


TCS 0-0 1-4 77 172


Friday, Oct. 5


Pantego Christian 49, FW Lake Country 14


(Texoma Christian, Sacred Heart bye)


Saturday, Oct. 6


Ovilla Christian at FW Calvary